obr10a.jpgobr10a1-un.jpgobr15a1-un.jpgobr4a1-un.jpgobr6a1-un.jpgobr7a1-un.jpg

Wielka wygrana!

10 maja 2018r. to wspaniały dzień dla uczniów klas 1-3 naszej społeczności uczniowskiej. W I rundzie pokonaliśmy szkoły : SP 34,SP 4 i SP 26 w Igrzyskach Dzieci Miasta w Grach i Zabawach – „ Olimpijka”. Dla uczniów klas pierwszych było to niezwykłe wydarzenie, ponieważ po raz pierwszy reprezentowali szkołę na zawodach sportowych. Klasy drugie i trzecie pokazały jak wygląda prawdziwa sportowa rywalizacja. Pomimo surowych ocen sędziów nasi trenerzy : p. Julita Gregorczuk, p. Elżbieta Grodzka i p. Dominika Kosewska-Kozicka mogły z nas być dumne. Rodzice, którzy przyjechali dopingować naszą SP 5 również byli zadowoleni. Wygrana to nie tylko dobra zabawa, ale siła odwagi i charakteru. Wypadliśmy znakomicie!!! Wiwat!!! Trzymajcie za nas kciuki, bo 17 maja II runda rywalizacji.

IMG 0561 Kopiowanie

„Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda...”

Klasy 1b, 1d, 2a oraz 3f skorzystały z zaproszenia Policealnej Szkoły Nr 1 Ochrony Zdrowia w Białymstoku i wybrały się do jej siedziby. Wszystko za sprawą Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej, który obchodzimy 20 marca. W ramach obchodów tego dnia, uczniowie obejrzeli przedstawienie dotyczące higieny jamy ustnej, a także przetestowali swoje umiejętności szczotkowania zębów. Za zaangażowanie w zajęciach czekały na nich pamiątkowe dyplomy i naklejki.

IMG 20180319 122548 Kopiowanie

Olimpijka

Jak co roku, z okazji rozpoczęcia wiosny, klasy 1-3 przystąpiły do sportowej rywalizacji w ramach szkolnej Olimpijki. Konkurencje były zróżnicowane, zawodnicy pełni skupienia, a doping bardzo głośny, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. W tym roku bezkonkurencyjne okazały się klasy 1a, 2b i 3d, gratulujemy!

IMG 20180327 103422 Kopiowanie

Góra grosza

W tym roku, po raz trzeci z rzędu, wygrana w corocznej zbiórce charytatywnej „Góra grosza” przypadła tej samej drużynie. Klasa 3f nie miała sobie równych i odniosła kolejne zwycięstwo. Gratulacje!

IMG 20180305 140256 Kopiowanie

A gdyby tak... polecieć w kosmos?

Marzenia się spełniają, o czym przekonali się uczniowie klasy 3f, którzy bardzo chcieli zobaczyć, jak wygląda kosmos „z bliska”. Udało im się to dzięki wizycie w Akademii VR, w której oglądali planety, lecieli statkiem kosmicznym, a nawet mogli... wejść do wnętrza Słońca. A to wszystko za sprawą wirtualnej rzeczywistości.

IMG 20180226 104002 Kopiowanie

Babciu, dziadku... kochamy Was!

W klasie 3F odbyła się bardzo nietypowa lekcja, ponieważ w ławkach razem z uczniami zasiedli ich dziadkowie. Tego dnia działo się bardzo wiele: rozmawialiśmy na temat tolerancji, szukaliśmy między sobą cech wspólnych i tego, co nas różni oraz tworzyliśmy ciekawe historyjki. Najważniejsze jednak było to, że poznaliśmy się jeszcze lepiej!

IMG 20180212 131441 Kopiowanie

Kocham Cię, Polsko!

Klasa 3F przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Kocham Cię, Polsko!”, który polega na wymianie pocztówkowej między uczniami ze wszystkich miast wojewódzkich w Polsce. Otrzymaliśmy zatem pocztówki i zbiory najważniejszych informacji między innymi o Warszawie, Krakowie, Poznaniu czy Szczecinie. Dzięki temu mogliśmy poszerzyć swoją wiedzę na temat naszego kraju, jak również zawrzeć wiele nowych i ciekawych znajomości!

IMG 20171220 100106 Kopiowanie

Sport to zdrowie!

Uczniowie klasy 3c bardzo intensywnie rozpoczęli II semestr. Już w pierwszym tygodniu zawitali na basen przy ulicy Włókienniczej. Było mokro ale wesoło. Niektórzy stawiali pierwsze kroki na basenie a inni, jak się okazało, byli świetnymi pływakami. Istruktorzy pływania: pan Andrzej i Maciek czuwali nad bezpieczeństwem i poprawnością wykonywanych zadań. Na koniec wszyscy mogli się zrelaksować i chwilkę pobawić. 

Było suuuper! Już nie możemy doczekać się następnego razu! 

basen

Tłusty czwartek w klasie 3c

Tłusty czwartek nie mógł odbyć sie bez pączków. Wszyscy uczniowie mieli okazję zjeść w swoich klasach tę słodką przekąskę, może nawet niektórzy próbowali pobić rekord w ilości zjedzonych pączków... . 

Klasa 3c również "pochłonęła" pewną ilość słodkości a to za sprawą niezawodnych mamuś...

tłusty czwartek

Mali aktorzy z wielkim talentem

8 lutego klasa 3c wraz z wychowawczynią  Agą W. i pania wicedyrektor Małgosią J. gościła w najmłodszej grupie naszej szkolnej społeczności - w "Zeróweczce". Zostaliśmy zaproszeni  na przedstawienie w wykonaniu właśnie tych cudownych małych aktorów. Było na co popatrzeć! Razem z panią Elą L. dzieciaczki śpiewały, recytowały, odgrywały scenki... a wszystko to oprawione kolorową dekoracją. Byliśmy zachwyceni...

Gratulujemy małym - wielkim aktorom! 

zerówka