obr10a.jpgobr10a1-un.jpgobr15a1-un.jpgobr4a1-un.jpgobr6a1-un.jpgobr7a1-un.jpg

CEREMONIA PASOWANIA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

olowekSerdecznie zapraszamy na

CEREMONIĘ PASOWANIA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH,

która odbędzie się 21 września 2020 r. o godz.17.00

na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Wł. Broniewskiego w Białymstoku.

Prosimy o udział tylko jednego Rodzica.

Wszyscy przybyli goście będą mieli zaszczyt zobaczyć przyjęcie pierwszoklasistów do braci uczniowskiej naszej szkoły .

Dyrekcja,
uczniowie i wychowawcy klas I 

 

Jednocześnie katecheta klas pierwszych informuje, że Msza św. dla uczniów klas pierwszych z obrzędem poświęcenia plecaków i przyborów szkolnych odbędzie się tego samego dnia o godz. 16.00 w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej (szczegółowa informacja została przekazana w wiadomości wyslanej do rodziców przez dziennik Librus).

 

 

Program "Kompleksowa Profilaktyka Wad Postawy”

Zapraszamy Państwa do udziału w kolejnej edycji programu „Kompleksowa Profilaktyka Wad Postawy”.

Grupę docelową stanowią: dzieci z klas I, IV i VI szkoły podstawowej. W ramach projektu, u dzieci zgłoszonych do programu, zostaną przeprowadzone bezpłatne badania diagnostyczne wad postawy. Podczas indywidualnej konsultacji z Fizjoterapeutą zyskacie Państwo pełną informację na temat ewentualnie występujących schorzeń u Waszego dziecka i wynikających z nich zagrożeń.

Trójwymiarowa analiza kręgosłupa 4D przy użyciu sprzętu Diers to nieinwazyjna metoda pomiaru kręgów oraz poszczególnych odcinków tej części szkieletu przy użyciu metody światło-optycznej. Wyniki badań wyświetlają się w formie cyfrowej na monitorze zaraz po przeprowadzeniu analizy. Zaawansowana technologia pozwala na wykonanie precyzyjnych pomiarów ciała bez użycia promieni rentgenowskich, z wykluczeniem ubocznych skutków napromieniowania. Dzieci ze znacznym stopniem wad postawy zakwalifikują się do kolejnego etapu projektu, jakim będą bezpłatne zajęcia rehabilitacyjne.

Zainteresowanych Rodziców prosimy o kontakt pod numerem tel: 607684939. Badania będą umawiane indywidualnie, w dogodnym dla Państwa terminie i odbywać się będą w Przychodni Rehabilitacyjnej na ul Warszawskiej 79 w Białymstoku.

Medal „Diligentiae – za pilność”

trofimiuk102.09.2020 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Białymstoku odbyła się uroczystość wręczenia Medali „Diligentiae” za pilność. Ze Szkoły Podstawowej Nr 5 wyróżnienie to otrzymał Krzysztof Trofimiuk. Medalem została też uhonorowana Elżbieta Sorkowska - wychowawczyni Krzysia. Medal Diligentiae ustanowił w 1786 roku król Stanisław August Poniatowski dla uhonorowania najlepszych uczniów szkół Komisji Edukacji Narodowej.

 

W zapiskach historycznych czytamy, że król świętując w Białymstoku jubileusz 20–lecia koronacji wizytował białostocką szkołę i kazał sobie przedstawić najpilniejszych uczniów, których własnoręcznie dekorował medalami „Diligentiae”. Wyróżnienie „Diligentiae – za pilność” w formie okolicznościowego medalu i certyfikatu przyznawane jest przez Prezydenta Miasta Białegostoku co roku najpilniejszym uczniom i ich nauczycielom, a wręczane podczas inauguracji nowego roku szkolnego.

Krzysiowi i Pani Eli szczerze gratulujemy

i życzymy kolejnych sukcesów!

trofimiuk2

Wewnętrzne procedury bezpieczeństwa obowiązujące na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 od 1 IX 2020

Wewnętrzne procedury bezpieczeństwa obowiązujące na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 od 1 IX 2020 

 

A. Organizacja pracy w SP5 w okresie pandemii – zasady ogólne

1. Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie.

2. Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej.

3. Wszyscy wchodzący do budynku szkoły mają obowiązek dezynfekcji rąk oraz założenia środków ochronnych w postaci osłony ust i nosa. Przy wejściu do budynku szkoły znajduje się informacja o obowiązku dezynfekowania rąk oraz instrukcja użycia środka dezynfekującego.

4. Obowiązuje noszenie przez uczniów i pracowników szkoły osłon ust i nosa w trakcie przerw i przebywania w przestrzeni wspólnej (korytarze, szatnie, łazienki itp.).

Czytaj więcej: Wewnętrzne procedury bezpieczeństwa obowiązujące na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 od 1 IX 2020

Wyprawka pierwszoklasisty

wypW piórniku:
2 ołówki HB, temperówka, gumka, klej w sztyfcie, nożyce, linijka, kilka kredek w podstawowych kolorach.

W plecaku:
16-kartkowy zeszyt w kratkę, w dwie linie, czysty, zeszyt do korespondencji z wychowawcą, 12 kredek w drewnianej oprawie, śniadaniówka.

Do pozostawienia w klasie:
kredki świecowe, pastele olejne, mazaki, plastelina, 2 bloki rysunkowe A4, 2 bloki techniczne A4, 2 bloki z kolorowymi kartkami A4, zeszyt papierów kolorowych, teczka papierowa A4, farby plakatowe, farby akwarelowe, pędzel gruby i cienki, pojemnik na wodę, 2 arkusze szarego papieru, 2 duże arkusze kolorowego brystolu, 2 – 3 kolorowe bibuły, taśma klejąca, klej w sztyfcie, 1 ręcznik papierowy.

Do pozostawienia w szatni:
obuwie na zmianę w worku.

Na zajęcia w-f:
strój gimnastyczny w worku tj. biała bluzka, czarne lub granatowe spodenki, obuwie sportowe o podeszwie antypoślizgowej.


Prosimy o dokładne i czytelne podpisanie
wszystkich przyborów i rzeczy pierwszoklasistów.  

 

Podręczniki do nauki religii katolickiej należy zakupić samodzielnie wg zamieszczonego na stronie szkoły wykazu - zobacz

 

 

Wyniki egzaminu.

 Informujemy, że można odbierać w sekretariacie zaświadczenia o wynikach egzaminu.
Jednocześnie przypominamy, że oryginał lub kopię zaświadczenia o wynikach należy dostarczyć do szkoły ponadpodstawowej pierwszego wyboru
do 4.08.2020 do godz. 15.00 

Trzy wolontariuszki naszej szkoły otrzymały w Konkursie Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych" tytuł laureata w kategorii "Ósemeczki"!

 

wol2020 1Dn. 26.06.2020 w Centrum Aktywności Społecznej odbyła się XXV gala białostockiej edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych". Z powodów sanitarnych w gali wzięli udział tylko laureaci i ich opiekunowie.

W tym roku do konkursu zgłoszono 62 wolontariuszy i wolontariuszek indywidualnych oraz 13 grup. Zgłoszeni, to młodzi ludzie zaangażowani w ideę wolontariatu młodzieżowego oraz działania na rzecz pomocy innym. Podczas uroczystej gali nagrody wręczał zastępca prezydenta Białegostoku Przemysław Tuchliński.

Trzy wolontariuszki naszej szkoły: Natalia Krzywiec, Dominika Onikijuk, Michalina Skiepko otrzymały tytuł laureata w kategorii "Ósemeczki".

Serdecznie gratulujemy!

Profil Centrum Aktywności Społecznej na Facebook'u - zobacz.

 

 

Zapytania ofertowe do zakupu towarów

Zapytanie ofertowe 1065x800

 Oferty należy złożyć w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 5 w Białymstoku ul. Kamienna 15 lub przesłać na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Termin składania ofert: do dnia 14.08.2020 r. do godziny 12:00.

 

 

PROTOKÓŁ Z WYBORU OFERENTA - pobierz PDF 

 

Oferta na dostawę chleba - PDF

Oferta na dostawę mięsa, wędlin i drobiu - PDF

Oferta na dostawę nabiału, kasz, mąki, makaronu, koncentratów i przypraw - PDF

Oferta na dostawę ryb i mrożonek - PDF

Oferta na dostawę soków - PDF

Oferta na dostawę ziemniaków, owoców, warzyw i jaj - PDF

Oferta na dostawę wody mineralnej niegazowanej - PDF

 

Wakacje 2020

 

SZCZĘŚLIWYCH, ZDROWYCHI PEŁNYCH SŁOŃCA WAKACJI !

 Galeria z zakończenia roku szkolnego kl. VIII - zobacz

Artykuł w bialystokonline.pl - zobacz
 

 wykrz3

 Bezpieczny wypoczynek
(poradnik MEN dla rodziców i opiekunów)

BAKCYL przedsiębiorczości - wakacje 2020

Szanowni Państwo,
ostatnie miesiące wywołane pandemią pokazały, że konsekwentna edukacja w zakresie rozsądnego zarządzania swoimi finansami oraz przestrzegania zasad bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni jest niezmiernie ważna. Cieszymy się z możliwości współdziałania w tym zakresie w ramach Programu Bankowcy dla Edukacji.
Rok szkolny 2019/2020 pełen wyjątkowych wyzwań dobiega końca, dlatego też biorąc pod uwagę ograniczone możliwości letnich wyjazdów dla dzieci i młodzieży, chcemy zaprosić wszystkich uczniów polskich szkół do nieco innej wakacyjnej aktywności. Specjalnie dla nich na najbliższe dwa miesiące przygotowaliśmy atrakcyjne działania edukacyjne w formule konkursów, warsztatów i ciekawych spotkań.
Szczegóły będą sukcesywnie publikowane na dedykowanej kampanii stronie: https://bde.wib.org.pl/wakacje-2020/ oraz jako wydarzenie na Facebooku BAKCYLprzedsiębiorczości - wakacje 2020
 
Bylibyśmy zobowiązani za przekazanie nauczycielom dwóch załączonych plików oraz publikację na Państwa stronie internetowej załączonego zaproszenia dla dzieci i młodzieży (plik bakcyl-wakacje-info-dla-mlodziezy).
 
Życząc spokojnego i zdrowego wypoczynku po bardzo trudnym roku szkolnym 2019/2020, będziemy bardzo wdzięczni za przekazanie informacji i jednocześnie zapraszamy szkoły do dalszej, stałej współpracy już od września w ramach Programu Bankowcy dla Edukacji Dzieci i Młodzieży BAKCYL.
 
Z wyrazami szacunku,
 
Urszula Szulc
Dyrektor projektów edukacyjnych
 
Fundacja Warszawski Instytut Bankowości
00-394 Warszawa, ul. Solec 38, lok. 104
www.wib.org.pl, tel.: 22 182 31 70, 22 826 99 24, faks: 22 201 21 13
Warszawski Instytut Bankowości posiada certyfikat ISO 9001:2015
 

Wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania w 2020 r. egzaminów przygotowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Główny Inspektorat Sanitarny

Wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania w 2020 r. egzaminów przygotowane przez  Centralną Komisję Egzaminacyjną, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Główny Inspektorat Sanitarny - link

Czytaj więcej: Wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania w 2020 r. egzaminów przygotowane przez ...