Polskie symbole narodowe

Każdy uczeń klasy 1c doskonale wie, jakie są symbole narodowe naszego kraju. W celu utrwalenia zdobytej wiedzy, wybraliśmy się do Muzeum Historycznego, gdzie układaliśmy specjalne puzzle przedstawiające godło i flagę Polski oraz tworzyliśmy wielkie plansze z mapą naszego państwa.

IMG 20200213 110700 Kopiowanie

Zabawa choinkowa

Klasy 1-3 uczestniczyły w zabawie choinkowej zorganizowanej w sali Figle - Migle. Na uczniów czekało wiele atrakcji, w tym zabawy przy muzyce, wielkie dmuchańce oraz spotkanie ze Świętym Mikołajem. To był bardzo wesoły dzień!

00011 Kopiowanie

Wigilia w 2a

Jak co roku i dziś spotkaliśmy się w klasie na tradycyjnym opłatku. Było bardzo miło i serdecznie. I Wam wszystkiego dobrego na Święta!

Zdjecie1 1 Kopiowanie

Wigilia

Święta Bożego Narodzenia to piękny czas radości, wybaczania oraz spędzania czasu z najbliższymi. O tym wszystkim rozmawiała klasa 1c podczas swojej pierwszej, wspólnej Wigilii. Wszyscy wybaczyli sobie dotychczasowe nieporozumienia i razem zasiedliśmy do wigilijnego stołu. Nie zabrakło również wspólnie śpiewanych kolęd. Wesołych Świąt!

IMG 20191220 082958 Kopiowanie

Bożonarodzeniowe tradycje

W grudniu, uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w koncercie zaprezentowanym przez artystów z Opery i Filharmonii Podlaskiej. W śpiewający sposób muzycy przedstawili bożonarodzeniowe tradycje i wprawili wszystkich w iście świateczny nastrój.

81381044 562210507661209 8401705184941572096 n Kopiowanie

Mikołajki

Dnia 6 grudnia w klasie 1c zrobiło się bardzo... czerwono! Powód tego wydarzenia jest bardzo prosty - wszak tego dnia obchodzimy Mikołajki, czyli jeden z najprzyjemniejszych dni w roku. I tak też było!

IMG 20191206 082201 1 Kopiowanie

Mikołajkowy dzień

Dziś do klasy 2a przybył Mikołaj wraz z Elfem i Śnieżynką. Bardzo to nas ucieszyło. Mieli dla nas wiele ciepłych słów i... prezenty. Zaśpiewaliśmy im piosenkę o zimie.
- Mikołaju nie zapomnij o nas za rok!

Zdjecie1 7 Kopiowanie

W SP5 zdrowo żyć ma się chęć!

Wszyscy wiemy, jak ważny jest zdrowy tryb życia. Wiemy również, że najłatwiej uczymy się poprzez działanie. Dlatego, o dobroczynnym działaniu owoców i warzyw, uczniowie klas 1-3 dowiedzieli się nie tylko z prelekcji, ale również pijąc świeżo wyciśnięte soki. Było pysznie!

IMG 20191126 105327 Kopiowanie

Andrzejkowe wróżby

To był szalony dzień! Dziś, tak jak dawniej, bawiliśmy się we wróżby. Było przy tym wiele śmiechu i radości. Nikt nie brał wróżb na serio, ale zabawa była przednia.

Zdjecie1 5 Kopiowanie

Magiczny wyjazd 2a i 3c

Listopad to miesiąc, kiedy jeszcze nikt nie myśli o Gwiazdce. Ale my chcialiśmy ją przybliżyć. Dlatego wybraliśmy się na wycieczkę do Konsulatu Mikołaja w Kętrzynie. To była wspaniała, magiczna przygoda: fabryka z tysiącem bombek, listy do Mikołaja, prezenty...... Miło powspominać.

Zdjecie1 3 Kopiowanie