01slaider1.jpg01slaider3un.jpg7slaider8.jpg8slaider9.jpg9slaider11.jpg

Uczennice naszej szkoły otrzymały wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie historycznym "Na wspólnej ziemi"

P1010238 1
zdjęcie można powiększyć
(kliknij lewym przyciskiem myszy na obrazek)

      Z ogromną radością informujemy, że uczennice naszej szkoły: Gabriela Białous, Amelia Leoniuk i Anita Rogalewska z VI C otrzymały wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie historycznym "Na wspólnej ziemi". Konkurs, organizowany przez Fundację Shalom, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, miał na celu poznanie historii i tradycji Żydów polskich oraz ich wkładu i miejsca w dziejach społeczności lokalnych w ciągu wieków wspólnej tradycji.Praca naszych uczennic - napisana pod kierunkiem nauczycielki historii - pani Barbary Buńko oraz pomocy pani od muzyki - Katarzyny Breczko, zatytułowana "Uliczka między macewami", prezentowała nieistniejącą już białostocką ulicę Mińska po II wojnie światowej. Dzięki serii wywiadów z jedynym, żyjącym tam chrześcijaninem- panem Mikołajem Pietruczukiem udało się odtworzyć topografię ulicy oraz ludzi tam mieszkających.
 Nagrodą była możliwość zwiedzenia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz udział w gali wręczenia nagród, która odbyła się 4 czerwca 2016 r. w Teatrze "Kwadrat" w Warszawie. Nagrodzonym gratulujemy, a o tym, że warto było wziąć udział w tym przedsięwzięciu, niech świadczy fakt, iż przewodniczący konkursu prof. Paweł Śpiewak, podsumowując go, powiedział, że wśród 130 prac, były prace o charakterze badawczym,które przynoszą nowe, nieznane informacje, i wymienił trzy miasta, między nimi Białystok.

P1010242 1

P1010231 1

P1010235 2