obr10a.jpgobr10a1-un.jpgobr15a1-un.jpgobr4a1-un.jpgobr6a1-un.jpgobr7a1-un.jpg

Spotkanie z panem Mikołajem Pietruczukiem - zakończenie projektu "Na wspólnej ziemi"

DSC 0001 1   
zdjęcie można powiększyć
(kliknij lewym przyciskiem myszy na obrazek)

          Spotkaniem z panem Mikołajem Pietruczukiem zakończyłyśmy, trwający ponad trzy miesiące(od listopada 2015 r.) projekt "Na wspólnej ziemi". Konkurs polegał na przedstawieniu miejsc, w których niegdyś egzystowali wspólnie Żydzi i chrześcijanie. W konkursie brały udział uczennice klasy VI C: Gabriela Białous, Amelia Leoniuk i Anita Rogalewska, koordynatorkami były: nauczyciel historii - p. Barbara Buńko ( odpowiedzialna za merytoryczną stronę pracy) oraz nauczyciel muzyki - p. Katarzyna Breczko. Na projekt złożyły się m. in. : spotkanie z p. dr Klimaszewskim, wizyta w Archiwum Państwowym, a przede wszystkim wywiady z p. Mikołajem Pietruczukiem. Dziś uroczyście przekazałyśmy naszą pracę i pamiątkowe, wspólne zdjęcie p. Pietruczukowi. Praca o ul. Mińskiej, zatytułowana "Uliczka między macewami", została już wysłana na konkurs, a my czekamy na wyniki.


DSC 0006 1

DSC 0012 1