obr10a.jpgobr10a1-un.jpgobr15a1-un.jpgobr4a1-un.jpgobr6a1-un.jpgobr7a1-un.jpg

Quest monumentalny

DSC03926 1W ostatnią sobotę września 5- osobowa grupa śmiałków z klas 4 i jeden z klasy 2, pod troskliwą opieką p. Barbary Buńko i dwójki rodziców, wzięła udział w queście monumentalnym. Z pomocą przyszło nam Centrum im. Ludwika Zamenhofa. Tam otrzymaliśmy książeczki z instrukcjami i mapki, a następnie ruszyliśmy w trasę po 16 pomnikach Białegostoku. Była to ciężka praca polegająca m.in. na uważnym czytaniu i uzupełnianiu brakujących wyrazów w tekście przy jednoczesnym wpisywaniu 2 haseł. W promieniach wrześniowego słońca poznawaliśmy historię nie tylko naszego miasta, ale również Polski. Nikt nie skarżył się, bo wszyscy wiedzieli, że na końcu drogi czeka niespodzianka. I tak po 5 godzinach wędrówki ! dotarliśmy do punktu wyjścia, czyli Centrum L. Zamenhofa, gdzie znaleźliśmy nasz upragniony skarb i wszyscy zostaliśmy mistrzami questu monumentalnego! 

 

DSC03929 1 DSC03943 1