obr10a.jpgobr10a1-un.jpgobr15a1-un.jpgobr4a1-un.jpgobr6a1-un.jpgobr7a1-un.jpg

Warsztaty na temat zdrowego żywienia.

dzidek1Dnia 21.02.2020 klasy Vh i IV a z trenerem Dzidosławem Żuberkiem miały przeprowadzone zajęcia przez przez dr n. farm. Annę Puścion-Jakubik, mgr Monikę Grabia i mgr Joanną Bielecką z Zakładu Bromatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku dotyczące zdrowego żywienia. Uczniowie klasy sportowej z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali prezentacji dotyczącej zasad zdrowego żywienia, brali aktywny udział w zadaniach mających na celu utrwalenie wiedzy oraz wzięli udział w badaniu składu ciała.

dzidek2

Poruszono także min. tematy: wpływ ilości cukrów w produktach oraz ich negatywny wpływ na organizm człowieka, problemu prawidłowego nawodnienia i zapotrzebowania. Dzieci dowiedziały się także, jak czytać etykiety i jakie produkty wybierać. Zajęcia te uatrakcyjniły program dydaktyczny oraz w przyszłości pozwolą podejmować właściwe decyzje dotyczące kupowania i spożywania dobrej jakości produktów. Zajęcia były wstępem do dalszej współpracy.  

dzidek3