obr10a.jpgobr10a1-un.jpgobr15a1-un.jpgobr4a1-un.jpgobr6a1-un.jpgobr7a1-un.jpg

Międzynarodowy Dzień Języków Obcych

20190930 125504Jak wiadomo, nauka języków obcych w obecnych czasach jest bardzo ważna. Podróżowanie, interesująca praca czy ciekawe znajomości to tylko niektóre z możliwości, jakie daje nam znajomość języków obcych. W SP5 uczniowie uczniowie uczą się języka angielskiego, rosyjskiego, niemieckiego i francuskiego. We wrześniu, co roku, przypada Międzynarodowy Dzień Języków Obcych, w związku z czym i w naszej szkole zostały zorganizowane obchody Międzynarodowego Dnia Języków Obcych.

Uczniowie w ciągu całego dnia mieli możliwość oglądania bajek oraz słuchania muzyki w różnych językach. Tego dnia rozstrzygnięte zostały również dwa konkursy – pierwszy z nich polegał na udzieleniu najciekawszej odpowiedzi na pytanie „Dlaczego warto uczyć się języków obcych?”, natomiast drugi na „Najciekawsze przebranie charakterystyczne dla różnych krajów” wyłonił najbardziej oryginalne przebranie. Uczniowie z naszej szkoły zaprezentowali przeróżne postacie z Rosji, Anglii, Szkocji czy nawet Chin. Uczniom nie zabrakło ciekawych pomysłów. Klasy VIII wzięły udział w Turnieju Wiedzy o Rosji, Niemczech i krajach anglojęzycznych.

 

 

20190930 131950

Za organizację Dnia Języków Obcych odpowiadały panie: E. Rusinowicz, A. Grelecka, M. Andraszek, E. Radziwońska oraz E. Sorkowska.