obr10a.jpgobr10a1-un.jpgobr15a1-un.jpgobr4a1-un.jpgobr6a1-un.jpgobr7a1-un.jpg

I miejsce uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Jestem Eko”

ekoUczniowie klas IV-VI oraz uczniowie uczęszczający na zajęcia koła plastycznego we wrześniu wykonali prace na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Jestem Eko” zorganizowany przez Fundację Honor Pomagania Dzieciom.


Celem konkursu było kształtowanie postawy proekologicznej oraz zainteresowanie uczniów tematyką ochrony środowiska. Dzieci z naszej szkoły świetnie poradziły sobie z realizacją tematu konkursu. Było to niełatwe – należało zmieścić swoją wypowiedź plastyczną na formacie A 4 oraz „zmieścić się” w bardzo krótkim terminie – na wykonanie pracy uczniowie mieli tylko 11 dni.


Uczennica z klasy VA Małgorzata Miękisz zdobyła dla naszej szkoły I miejsce. Nagrodą w tym konkursie jest dofinansowanie wyjazdu na 7–dniową wycieczkę do Zakopanego, która odbędzie się w grudniu. Nagroda skierowana jest do Małgosi, do grupy uczniów uczęszczających na zajęcia koła plastycznego oraz uczniów, którzy są aktywni w dziedzinie plastyki i sztuki w SP5.
Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się w Zakopanem. Opiekunem młodych artystów była p. Elżbieta Sorkowska.

Gratulujemy serdecznie Małgosi oraz uczniom, którzy podjęli wyzwanie i wykonali prace!