obr10a.jpgobr10a1-un.jpgobr15a1-un.jpgobr4a1-un.jpgobr6a1-un.jpgobr7a1-un.jpg

Księga Dżungli

fotoDnia 5 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej klas IV- VI uczestniczyli w spektaklu „ Księga Dżungli” w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Akcja bajki przeniesiona jest na teren dżungli miejskiej, wciąż dzikiej i bezwzględnej, kierującej się naturalnym prawem zwierzęcej, czy też raczej zezwierzęconej społeczności. Mowgli główny bohater, mały chłopiec, w którego postać wciela się Jakub Szydłowski doskonale oddaje charakter postaci. Świat egzotycznej dżungli nagle wyda nam się dziwnie znajomy. W twardych, krwiożerczych bestiach rozpoznamy świat wokół nas i nas samych? Wśród postaci zobaczymy tygrysa Shere Khana, który doskonale zna odwieczną tajemnicę władzy: żeby zapanować nad innymi, wystarczy ich skłócić. W spektaklu odnajdujemy przypowieść o władzy, uczeniu się na błędach, o akceptacji inności i mocy przyjaźni, jednym słowem propozycja dla dużych i małych, dla całej rodziny. Wspaniała muzyka Jakuba Lubowicza, zaskakujące kostiumy Doroty Sabak i efekty multimedialne dopełniają to wspaniałe widowisko. Wszyscy uczniowie z wielkim zaciekawieniem śledzili wątki młodego bohatera i zapewne bardzo dobrze spędzili czas w gmachu Opery Podlaskiej, która kieruje do młodego widza swój repertuar.