Goście z Syberii w naszej szkole

Wawa2Od 7 do 10 maja 2019 r. w naszej szkole gościliśmy 5 nauczycieli i 3 uczniów z Tomska na Syberii. Wizyta była jednym z elementów projektu „ Razem dla Edukacji” realizowanego we współpracy ze „Wspólnotą Polską”. W jej ramach nasi goście oglądali lekcje: języka polskiego, rosyjskiego i geografii, spotkali się w Urzędzie Miejskim z wiceprezydentem Białegostoku - Rafałem Rudnickim oraz uczestniczyli, wraz z polskimi nauczycielami i uczniami klas 7 i 8, w debacie „Kompetencje przyszłości - jak rozwinąć skrzydła młodzieży?”. Ponadto zwiedzili Muzeum Ikon i Monaster w Supraślu, a na koniec byli w Warszawie i obejrzeli: Muzeum Chopina, Łazienki i Stadion Narodowy, po czym zostali odwiezieni na lotnisko, skąd odlecieli do Rosji. Pobyt naszych gości w Białymstoku był intensywny, ale udany, szczególnie widać było świetne porozumienie między polską i rosyjską młodzieży. Miejmy nadzieję, że to nie ostania wizyta tego typu.

Oto kilka fotograficznych wspomnień ze spędzonego razem czasu.

Suprasl

Szkola3