obr10a.jpgobr10a1-un.jpgobr15a1-un.jpgobr4a1-un.jpgobr6a1-un.jpgobr7a1-un.jpg

Goście z Syberii w naszej szkole

Wawa2Od 7 do 10 maja 2019 r. w naszej szkole gościliśmy 5 nauczycieli i 3 uczniów z Tomska na Syberii. Wizyta była jednym z elementów projektu „ Razem dla Edukacji” realizowanego we współpracy ze „Wspólnotą Polską”. W jej ramach nasi goście oglądali lekcje: języka polskiego, rosyjskiego i geografii, spotkali się w Urzędzie Miejskim z wiceprezydentem Białegostoku - Rafałem Rudnickim oraz uczestniczyli, wraz z polskimi nauczycielami i uczniami klas 7 i 8, w debacie „Kompetencje przyszłości - jak rozwinąć skrzydła młodzieży?”. Ponadto zwiedzili Muzeum Ikon i Monaster w Supraślu, a na koniec byli w Warszawie i obejrzeli: Muzeum Chopina, Łazienki i Stadion Narodowy, po czym zostali odwiezieni na lotnisko, skąd odlecieli do Rosji. Pobyt naszych gości w Białymstoku był intensywny, ale udany, szczególnie widać było świetne porozumienie między polską i rosyjską młodzieży. Miejmy nadzieję, że to nie ostania wizyta tego typu.

Zobacz galerię

 

 Oto kilka fotograficznych wspomnień ze spędzonego razem czasu.

 

Suprasl

Szkola3

Szkola4

Szkola5

Szkola6

Szkola7

Szkola2

Szkola8

Wawa1

Wawa3

Wawa4