obr10a.jpgobr10a1-un.jpgobr15a1-un.jpgobr4a1-un.jpgobr6a1-un.jpgobr7a1-un.jpg

Międzynarodowy Dzień Wróbla / World sparrow Day

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WRÓBLA
WORLD SPARROW DAY

20 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wróbla ustalono go, aby nagłaśniać zjawisko zanikania tego gatunku i propagowania jego aktywnej ochrony. W Warszawie zniknęło prawie 40 % wróbli, a w innych polskich miastach średnio jest ich mniej o 30 %. Idea jego świętowania narodziła się w 2010 roku w Indiach, a my w tym roku postanowiliśmy uczcić to wydarzenie również w naszej szkole. Dlatego zorganizowaliśmy dwa konkursy, które miały zainteresować uczniów problemem wymierania wróbla na świecie. Uczniowie klas I – III przystąpili do konkursu plastycznego pt.:,,Najpiękniejszy wróbel''.

Dla klas IV-VIII i gimnazjum przygotowaliśmy konkurs pt „Sparrow Stories”. Zadaniem uczestników było napisanie opowiadania, historyjki lub poematu o wróblu w języku angielskim i stworzenie grafiki przedstawiającej wróbla w dowolnym programie graficznym.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wpłynęło wiele wspaniałych prac. Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce podczas apelu. Oprócz apelu na dzieci czekały inne atrakcje: filmiki o wróblach ( Czy wiedzieliście, że Jack sparrow to Jacek Wróbel?) oraz rozwieszone w różnych częściach szkoły ciekawostki i informacje w języku angielskim .

Organizatorzy:

Małgorzata Andraszek
Monika Szorc
Mariola Łupińska
Monika Serokin

aprzyjaciel 1

aprzyjaciel2 

aprzyjaciel3 

aprzyjaciel5